24.10.2021

סיעוד קשישים - סיעוד לניצולי שואה

חברת אתגר סיעוד ורווחה פועלת בשיתוף הקרן לניצולי שואה, במטרה להעניק טיפול סיעודי איכותי לניצולי שואה ששרדו את התופת בגבורה ובאצילות.


חברת אתגר היא למעשה זרוע של קרן הסיוע לניצולי שואה, אשר מממנת באופן קבוע עזרה סיעודית של 9 שעות שבועיות לניצולי שואה התלויים לחלוטין בזולת , וזאת מעבר לשעות הסיעוד שמעניק ביטוח לאומי על פי חוק. כל המטפלים, מטפלות וכן האחיות

הרחמניות של אתגר סיעוד ורווחה, מוסמכות לעבודה ושמחות לסייע. המטפלים שלנו ישגיחו על ניצול השואה ברגישות, ישבו לצידו, יקשיבו לסיפוריו ויתנו מענה לצרכיו. מטפלי אתגר סיעוד ורווחה יסייעו באכילה, בשתייה וברחצה, החלפת מוצרי ספיגה, יקראו לעזרה רפואית (על פי הצורך) וידאגו לנוחותו, ותמיד, אבל תמיד, תוך שמירה על פרטיותו ועל כבודו של ניצול השואה.

 

 

הדור שלנו מחזיק בחוב גדול כלפי ניצולי השואה ומקימי הארץ. אנחנו כאן בשבילם.

 

 

זכאים לקבל הסיוע :

  • מי שחי תחת הכיבוש הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה, שחיו בארצות שהיו גרורותיה של גרמניה הנאצית כמו רומניה, בולגריה, צרפת, איטליה והונגריה וסבלו מרדיפות הנאצים. וכן מי שברחו משטח הכיבוש: מגרמניה אחרי 1933, מאוסטריה אחרי 1938, ומיתר הארצות אחרי פרוץ המלחמה וכיבוש עד ליום 8.5.1945.

 

  • מי ששהה במחנה ריכוז, השמדה או גטו.

 

  • מי שנפגע במהלך השואה ותלוי לחלוטים בסיוע הזולת בפעולות יום יום היומיום , והוגדר ע"י המוסד לביטוח לאומי כזכאי לגמלת סיעוד בשיעור 150% (רמה ב') או  168% (רמה ג').

 

בנוסף, הקרן מאשרת במקרים מסוימים מימון של עד 50 שעות טיפול בבית למשתחררים מבי"ח, בנוסף לזכאות לגמלת סיעוד מביטוח לאומי.


 

 

למידע נוסף באתר הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל לחץ כאן