30.11.2021
אתגר משיקה את  הספר "אתגר מדור לדור – סיפורי תושבי מגדל העמק"

אתגר משיקה את הספר "אתגר מדור לדור – סיפורי תושבי מגדל העמק"


בתאריך 12.6.2012, במתנ"ס המקומי, נערך טקס מרגש להשקת הספר: אתגר מדור לדור – סיפורי תושבי מגדל העמק. אחראית סניף אתגר סיעוד נואמת בכנסבטקס שנערך בחסות ראש עיריית מגדל העמק, מר אלי ברדה, נכחו קשישי העיר, מנהלי הרווחה בעיר ונציגי חברת אתגר.

מטרת הארוע – הצגת הספר אשר נערך על ידי אודליה בר, עובדת סוציאלית בכירה בחברת אתגר, אשר תיעדה בשנים האחרונות, את סיפורי קשישי העיר בסימן: "לְמַעַן יֵדְעוּ דּוֹר אַחֲרוֹן בָּנִים יִוָּלֵדוּ יָקֻמוּ וִיסַפְּרוּ לִבְנֵיהֶם", קרי לספר מחדש את סיפוריי החיים של אנשי מגדל העמק, לטובת תיעוד ושימור לדורות הבאים.
ראש עיריית מגדל העמק נואם בטקס השקת אתגר סיעוד מדור לדור
הגברת אודליה בר מסבירה כי "בספר אפשר למצוא את תמצית היהדות וארץ ישראל היפה. קוראי הסיפורים יתרשמו מסיפורי השואה והגבורה. כן יתרשמו מסיפורי המעורבות של אנשים מרשימים בתהליך הקמת המדינה, לחימתם  במלחמות ישראל, הקמת התעשייה הישראלית ועוד ועוד. החיבור בין האושר והבכי, בין הישן והחדש – יצר מרקם מושלם ומרגש בעיניי".

היוזמה של חברת אתגר, לתיעוד סיפורם של קשישים בישובי הארץ, מתבצעת מזה שנים, ומקיפה ערים ומועצות מקומיות רבות ברחבי הארץ. אתגר מאמינה כי תיעוד הסיפורים ושמירתם לדורות, היא אחת מהמשימות המרכזיות העומדות לפתחה כחלק מתרומתה לקהילה.

מטפלות סיעודיות של אתגר סיעוד